Szkolne Obchody XIV Dnia Papieskiego

„Jan Paweł II- świętymi bądźcie”, pod takim hasłem uczniowie PSP w Jastrzębiu obchodzili XV Dzień Papieski. Z tej okazji zostały przygotowane gabloty okolicznościowe, a w Sali katechetycznej wystawa albumów, książek, kalendarzy i czasopism katolickich poświęconych Papieżowi. Ponadto w klasach 1-6 przeprowadzone zostały katechezy nt. „Jan Paweł II – świętymi bądźcie ukazujące papieskie nauczanie o świętości, życie kilku świętych i błogosławionych między innymi błogosławionego Jerzego Popiełuszki, świętej Faustyny błogosławionej matki Teresy z Kalkuty, świętego Stanisława Kostki.

W dniu 8 października 2014 zorganizowany został szkolny konkurs papieski pod hasłem „Śladami świętości Jana Pawła II”, w którym uczestniczyło 14 uczniów klas 4-6.

Uwiecznieniem szkolnych obchodów 14 Dnia Papieskiego był montaż słownomuzyczny przeprowadzony 16 października w 36 rocznice wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża obejrzeli go i wysłuchali uczniowie klas 3-6 szkoły podstawowej, nauczyciele, dyrekcja szkoły, pracownicy obsługowi i ksiądz wikary Adam Włodek.

Na program artystyczny złożyły się wiersze, przemówienia i homilie wygłoszone przez Jana Pawła II podczas licznych pielgrzymek do Polski. W roli narratorów wystąpiły uczennice: Natalia Piwońska,

Kinga Serwa i Martyna Brzostowska oraz Mateusz Kosela i Jakub Kosowski z klasy 4a. Atrakcją przedstawienia była prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczycielkę informatyki panią Agnieszkę Gniadek. Ponadto atmosferę i podniosły nastrój wprowadzały piosenki religijne „Wadowice”, „Panie, proszę przyjdź”, „Nie ścigaj się z miłością” oraz „Ty tylko mnie poprowadź” odtwarzane z płyty CD. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Zbigniew Sarnat  dziękując uczniom za występ oraz wspominając swoje spotkanie z Papieżem za życia i po jego śmierci przy grobie w Rzymie.

Całe przedsięwzięcie przygotowała katechetka Renata Gruszczyńska.