SZKOLNE OBCHODY XVI DNIA PAPIESKIEGO

„Jan Paweł II – bądźcie świadkami MIŁOSIERDZIA ”

Pod takim hasłem w dniach:  4 – 17 października 2016 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu obchodzili  XVI DZIEŃ PAPIESKI. Z tej okazji w dwóch gablotach zostały przygotowane gazetki okolicznościowe, a w sali 24  wystawa albumów, kalendarzy, książek i czasopism katolickich poświęconych Papieżowi. Ponadto w kl. 1 – 6 przeprowadzone zostały katechezy nt. Jan Paweł II – bądźcie świadkami MIŁOSIERDZIA ukazujące znaczenie miłosierdzi w życiu św. Jana Pawła II i powszechne wezwanie do dawania świadectwa miłosierdzia.

W dniu 11.10.2016r. zorganizowany został Szkolny Konkurs Papieski pod hasłem: „Tajemnica Bożego miłosierdzia w nauczaniu św. Jana Pawła II” w którym uczestniczyło 22 uczniów z kl. 4 – 6. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, w którym musieli wykazać się znajomością  najważniejszych faktów z życia św. Jana Pawła II, jego pielgrzymowania i nauczania dotyczącego tajemnicy Bożego miłosierdzia  oraz wiedzą nt. papieskich dokumentów ukazujących powszechne wezwanie do świadectwa miłosierdzia. Konkurs zorganizowała i nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowała katechetka Renata Gruszczyńska.

Uwieńczeniem  Szkolnych Obchodów XVI DNIA PAPIESKIEGO był montaż słowno – muzyczny przeprowadzony dnia 17.10.2016r. dla uczniów  kl. 3 – 6. Obejrzeli go i wysłuchali także nauczyciele, dyrekcja szkoły, pracownicy obsługowi oraz rodzice. Na program artystyczny złożyły się wiersze, przemówienia i homilie wygłoszone przez Jana Pawła II podczas licznych pielgrzymek do Polski oraz piosenki religijne: „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”, „Przykazanie nowe”, które zaśpiewała uczennica kl. 6b – Zuzanna Kaluga. Natomiast uczniowie kl. 2a zaśpiewali dla Papieża dziecięcą piosenkę  „Kochamy Cię, Janie Pawle ” oraz  hymn Światowych Dni Młodzieży   „Błogosławieni miłosierni”. W roli narratorów wystąpili uczniowie kl. 6a: Julia Sasal, Kinga Serwa, Natalia Piwońska oraz Antoni Walkiewicz z kl. 6b. Natomiast papieski „List do dzieci” odczytała Wiktoria Kaczor z kl. 6b. Ponadto uroczystą atmosferę i podniosły nastrój wprowadziły piosenki religijne nawiązujące do życia św. Jana Pawła II odtworzone  z płyty CD.

Na zakończenie przemawiał dyrektor szkoły Zbigniew Sarnat dziękując uczniom za wspaniały występ i wspominając swoje spotkania z Papieżem podczas jego pielgrzymek do Polski. Po czym nastąpiło rozdanie nagród książkowych laureatom konkursu. Całe przedsięwzięcie przygotowała   katechetka Renata Gruszczyńska.

dzen_papieski_2016_konkurs

dzen_papieski_2016