TYDZIEŃ KODOWANIA DOBIEGA KOŃCA

Bill Gates, założyciel Microsoftu, twórca Windowsa i legenda branży komputerowej, najbogatszy człowiek świata i filantrop, jako jeden z najbardziej wpływowych ludzi XX wieku powiedział kiedyś ponadczasowe słowa: „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”.

Zgadzając się z tymi słowami  podejmujemy w naszej placówce różne działania mające na celu zapewnienie uczniom wszechstronnego rozwoju.

W dniach 15-23 październikach nasza szkoła wzięła udział w inicjatywie „CODE WEEK”. W ramach tego przedsięwzięcia przez cały tydzień na lekcjach informatyki  w klasach 6 i 5 dzieci poznawały pojęcie algorytmu, zasadę działania programu Scratch oraz tworzyły własne algorytmy. 19 października uczęszczający na kółko informatyczne uczniowie wzięli udział w webinarium z robotyki pt: „Zakoduj Twojego pierwszego robota” . Podczas lekcji dzieci uczyły się jak zbudować i zaprogramować konstrukcję z klocków LEGO – model wahadłowca kosmicznego. Konstrukcja pozwoliła uczestnikom kursu wcielić się w rolę pilota przemierzającego przestrzeń kosmiczną.
Tego samego dnia uczniowie klasy II PG uczestniczyli  warsztatach online, podczas których omówione zostały pojęcie zmiennej i pojęcie typów zmiennych oraz zaprezentowane zostały podstawowe konstrukcje programowe i wyjaśnione ich znaczenie w programowaniu.

To dopiero początek naszych zmagań z programowaniem. Poza systematycznymi spotkaniami na zajęciach dodatkowych już w grudniu przystąpimy do inicjatywy „HourOfCode”.

p1010045 p1010047 p1010050