„Wszystkie śmieci są nasze!”

Pod takim hasłem odbyła się 29. Akcja Sprzątania Świata 2022. W Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu akcja trwała trzy dni.

Pierwszego dnia odbyła się prelekcja z leśnikiem z Lasów Państwowych z Radomia Panem Hubertem Ogarem. Przedstawił on uczniom ciekawą prezentację, która była podstawą do dyskusji. Pan leśnik pięknie i barwnie opowiadał o roślinach, zwierzętach
i grzybach. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które otrzymywali odpowiedź. Pan leśnik przywiózł w prezencie dla uczniów sadzonki jarzębiny, kolorowe malowanki, przewodniki, bajki- wszystko
o tematyce leśnej. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem, a Pan leśnik zaproponował spotkanie w lesie w okresie wiosennym.

Drugiego dnia uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami posadzili sadzonki jarzębiny na placu szkolnym. Zaś uczniowie klas ósmych z wychowawcami porządkowali groby nieznanych żołnierzy na miejscowym cmentarzu.

Trzeciego dnia pozostałe klasy wraz z wychowawcami sprzątały teren
w sąsiedztwie szkoły.

Akcję zorganizowały i koordynowały Pani Renata Stopa i Pani Małgorzata Jasińska.

Zapraszamy do GALERII 🙂