OD BAŁTYKU AŻ DO STÓP TATR – DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE 0a

Kliknij aby obejrzeć album

Przygotowania przedszkolaków  do obchodów Święta Babci i Dziadka rozpoczęły się zajęciami otwartymi dla rodziców zorganizowanymi przez wychowawcę Joannę Lech w dniu 14.01.2014r., na których dzieci wraz z mamami wykonały upominki dla Drogich Seniorów. Były to ramki na zdjęcia. W dniu 22.01.2014r. na zaproszenie nauczycielki przybyli z wizytą do maluchów p. Maria Czubak – babcia Wiktorii, która przeczytała dzieciom bajkę: „Babcia też człowiek” oraz p. Mieczysław Warso – dziadek Szymona, który przybliżył dzieciom dawne czasy. Wreszcie 24.01.2014 r. nadszedł upragniony i wyczekiwany przez dzieciaków dzień. Mroźny, ale nie przeszkodził on, aby Babcie i Dziadkowie licznie przybyli do przedszkola. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności w postaci: wierszy, piosenek i tańców. Na twarzach wielu obecnych widać było ogromne wzruszenie, a u niejednej babci pojawiła się w oku łza.

Na zakończenie części oficjalnej dzieci wręczyły upominki, a dyr. Zbigniew Sarnat złożył Drogim Seniorom najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyła również wicedyrektor Katarzyna Owczarek. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wychowawczyni dziękuje Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.