Informacja p. Dyrektor

Szanowni Państwo, Drodzy UczniowieRodziceNauczyciele i Pracownicy Szkoły

Jak już zapewne wiecie, zgodnie z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, praca na odległość w naszej szkole zostaje przedłużona przynajmniej do 24 maja 2020r. Przed nami więc kolejny miesiąc wspólnej realizacji podstawy programowej za pomocą nowoczesnych technologii. Nasza szkoła, dzięki wspólnej pracy rodziców, uczniów i nauczycieli świetnie radzi sobie z tym wyzwaniem, być może największym, z jakim przyszło nam się zmierzyć w ciągu naszego życia. Mimo trudności technicznych i organizacyjnych, staramy się każdego dnia spełniać nasze powinności w nowej, zaskakującej sytuacji i myślę, że z każdym dniem coraz lepiej radzimy sobie ze sprzętem, oprogramowaniem, organizacją pracy i odpoczynku oraz z życiem w sytuacji ograniczenia swobód osobistych i lękiem o zdrowie. Dziękuję w związku z tym, za rzetelne podejście do pracy, wyrozumiałość, włożony trud i zaangażowanie w dotychczasową pracę zdalną! Wierzę, że kolejne tygodnie, które spędzimy razem w przestrzeni wirtualnej, będą przyjemnym i owocnym doświadczeniem dla każdego z nas! Dzięki entuzjazmowi, hartowi ducha i wierze w lepsze jutro kolejnych pokoleń Polaków, naszych przodków i nas, edukacja trwa nieprzerwanie mimo zaborów, okupacji i pandemii.

Nieprzerwanie organizowane są też egzaminy końcowe naszych absolwentów. Klasy ósme, według zapowiedzi Ministerstwa, przystąpią do egzaminu ósmoklasisty od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia. Jak powiedział o egzaminach Minister Dariusz Piontkowski,

Od samego początku zależało nam na tym, by je przeprowadzić tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony w tej sprawie, a z drugiej strony, by przeprowadzić je maksymalnie bezpiecznie. Wierzę, że ten dodatkowy czas, który będą mieli uczniowie na przygotowanie się do egzaminów przełoży się na ich dobre wyniki. Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia na egzaminach.

Pozwolę dołączyć się do życzeń Pana Ministra dla ósmoklasistów, a wszystkim  życzę wytrwałości, zrozumienia, dobrego humoru i optymizmu na dalszy okres zdalnej pracy. Nade wszystko, życzę Wam jednak zdrowia, które jest teraz absolutnym priorytetem!

Dyrektor PSP w Jastrzębiu,

Beata Katarzyna Przytuła-Bińkowska