Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła

W dniach 20 – 21 czerwca bieżącego roku do naszej szkoły zawita Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła (MCTES), niezwykła inicjatywa promująca walory turystyczno-krajoznawcze Polski przy użyciu nowoczesnych technologii, interaktywnych form komunikacji i angażującej zabawy. Event podzielony będzie na 5 stref:

• strefa doznania real;
  • strefa GOPR;
  • strefa aplikacji;
  • strefa VR/AR;
  • strefa AR.

Dzieci i młodzież będą mogli zobaczyć m.in. humanoidalnego robota, przeżywać doznania rozszerzonej rzeczywistości w okularach VR lub bawić się przy stołach interaktywnych. Wymienione narzędzia wykorzystane będą do tradycyjnych gier i zabaw! MCTES do tej pory odwiedziło już niemal sto szkół, a w zajęciach uczestniczyło już ok. 15  000 dzieci. Po więcej szczegółów i zdjęć zapraszamy na strony organizatorów:

Mobilne Centrum Edukacji

Zachęcamy uczniów do odwiedzenia MCTES w naszej szkole – udział w zajęciach jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa wychowawcom klas wraz z wypełnioną i podpisaną zgodą na wykorzystanie wizerunku (można ją ściągnąć i wydrukować stąd lub uzyskać od wychowawcy).