Dzień postaci z bajek

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Jak co roku biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu zaprosiła swoich czytelników do biblioteki , gdzie książki wypożyczały bajkowe postacie i można było podziwiać prace uczniów pt. „Nasze bajki” oraz wypożyczyć jedną z ulubionych bajek, które były wyeksponowane na wystawie. Dla uczniów klasy drugiej biblioteka zorganizowała zajęcia otwarte pt. W Krainie Bajek”, podczas których uczniowie w bajkowych przebraniach świetnie się bawili. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w wielu  konkurencjach. Rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały tytuły bajek , pomagały „Kopciuszkowi” oddzielić groch od fasoli itp. Bajkowych konkurencji i zabaw było wiele. W zajęciach pomagały uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki, które wcieliły się w role „Wróżki” i „Czarownicy” (Wiktoria Myszkowska i Lena Brzezińska). Spotkanie zakończyło się wręczeniem odznaki  ”Super Znawca Bajek”, które zorganizowała Maria Sasal – nauczyciel bibliotekarz.

Zapraszamy do galerii zdjęć!