Pamiętamy…

Wszystkich Świętych to w kościele katolickim, ale i w wielu kościołach protestanckich dzień wspominania i oddania hołdu tym, którzy dostali się już do nieba. Według tradycji, chrześcijanie czczą wyniesionych na ołtarze, jak i anonimowych świętych. Tego dnia udajemy się na groby i składamy wiązanki lub symboliczne znicze.
Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Agnieszką Gniadek oraz klasa 8a z wychowawcą p. Katarzyną Kwintal wybrali się na cmentarz w Jastrzębiu.  Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wyjście poprzedziła akcja zbiórki zniczy i zorganizowana przez SU, a także rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu.
Uczniowie posprzątali groby, zapalili znicze i złożyli kwiaty. W ciszy i powadze oddaliśmy cześć wszystkim zmarłym z naszej miejscowości.