,,Światowy Dzień Kota”

W tym tygodniu obchodziliśmy niezwykłe święto – „Dzień Kota”. Tego dnia przedszkolaki z grupy 0c zamieniły się w koty, których nie sposób było nie zauważyć: piękne wąsy, opaski z uszami, a nawet kocie ogony zdobiły ubrania dzieci. Zajęcia zostały zorganizowane wspólnie z Panią bibliotekarką Anetą Jarzembińską, która przeczytała dzieciom książeczki oraz wiersze o kotkach. Dzieci brały także udział w „kocich zabawach”. Tańczyły przy piosenkach o kotach, rozwiązywały zagadki, wykonywały kocie zabawy ruchowe. Dzieci poznały różne rasy kotów. Zapoznały się z kocimi obyczajami.  ,,Dzień Kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka- dzieci obejrzały film edukacyjny przypominając sobie zasady dbania o to wyjątkowe zwierzę. Na koniec przedszkolaki wykonały słodkie  kotki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.